گزارش رویداد استارتاپ جاده ابریشم

گزارش رویداد استارتاپ جاده ابریشم
رویداد استارتاپ جاده ابریشم اولین توراستارتاپی ایران بود که در تاریخ 1 تا 8 آبان در 7 شهرایران شامل" تبریز، رشت، تهران،اصفهان، شیراز، یزد و مشهد" برگزار شد. در این رویداد در هر شهر 10 استارتاپ منتخب آن شهر در مسابقه ارائه ها شرکت  کردند و در مقابل هیئتی متشکل از داوران خارجی و بومی کسب و کار خود را ارائه دادند. در این گزارش به بررسی رویداد استارتاپ راه ابریشم مشهد که در تاریخ 8 آبان 96 برگزار شد میپردازیم.مشهد به عنوان اخرین شهر از این تور استارتاپی در تالار نورمیزبان هیئت استارتاپ راه ابریشم، تیم های منتخب مشهد و شرکت کنندگان این رویداد بود. بیش از 300 نفر از فعالین و علاقمندان به حوزه استارتاپ ها در این برنامه حضور داشتند.در قسمت اول این برنامه 6 استارتاپ "1- آی آر آی سی 2-رویدات 3- پروفایل 4-پول تیکت 5-سلام دکتر 6- کشمون " و بعد از زمان استراحت و شبکه سازی، در قسمت دوم استارتاپ های "7-آلجی ویت  8- وان شیپ 9- بلدشو 10- همیاب 24 " به ارائه استارتاپ خود پراختند.نماینده هر تیم 4 دقیقه فرصت ارائه و 3 دقیقه فرصت پاسخ به سوالات داوران داشتند. با توجه به رویکرد بین المللی این رویداد و حضور داوران از کشور های متختلف و نیاز به تقویت ارائه انگلیسی استارتاپ هایی که قصد گسترش بازار خود را به خارج از ایران دارند، ارائه ها به زبان انگلیسی انجام شد.(لازم به ذکر است که در فاصله دو هفته ای قبل از رویداد، 3 جلسه کارگاه، برای آموزش و تمرین ارائه ها به زبان انگلیسی برای تیم های  منتخب برگزار شده بود)در ادامه برنامه هادی فرنود و موژان اصغری برگزار کنندگان این رویداد، از هدف جاده ابریشم "که کمک به استارتاپ های ایرانی است" گفتند و تجربیاتشان در این تور 10 روزه  را از شهر های قبلی عنوان کردند.
قبل از اعلام تیم های برنده نیز پنلی با حضور داوران برگزار شد و هر یک از این افراد با توجه به دیدگاهی که از استارتاپ های ایران که در رویداد شرکت داشتند نکات ارزشمندی را عنوان کردند.در پایان برنامه نوبت به اعلام 3 تیم اول رسید. لازم به ذکر است که تیم اول رویداد مشهد در فروردین ماه سال 97 به صورت رایگان به رویداد اصلی کیش راه پیدا خواهد کرد و در کنار کنفرانس ها و فضاهای شبکه سازی و کارگاههایی که در آن برنامه برگزار خواهد شد، فرصت ارائه و رقابت با 10 استارتاپ برتر که از کل ایران انتخاب شده اند را بدست خواهد آورد.1- کشمون
2-وان شیپ
3- بلد شو

تیم های اول تا سوم این رویداد بودند.رویداد استارتاپ جاده ابریشم با تلاش چندین ماهه همفکر، تکراسا و تیم قوی از داوطلبانی برگزار شد که هیچ چشم داشت مالی نداشتند.


10


همینطور جا دارد از حامیان محترم این برنامه  "پارک علم و فناوری خراسان، شرکت سرای آسان ایرانیان،پروفایل و استودیو کالرز " تشکر ویژه ای داشت که جهت برگزاری هرچه بهتر این روداد کمک ها و تلاش های فراوانی کردند.
96 اولین سالی بود که استارتاپ راه ابریشم  به جاده آمد و در این راه با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کرد، بدون شک نقاط قوت و ضعفی  وجود دارد که با کمک بازخود شما عزیزان بررسی می کنیم و برای بهبود آنها تلاش خواهیم کرد.منتظر نظرات شما هستیم.

درباره نویسنده