رویداد استارتاپ جاده ابریشم

رویداد استارتاپ جاده ابریشم

رویداد استارتاپ جاده ابریشم (Silkroad Stratup) فرصتی برای درخشش و ارتقای سطح استارتاپ های ایرانی است. این رویداد با هدف ایجاد ارتباط میان استارتاپ های ایرانی با یکدیگر و جامعه استارتاپی بین المللی در دو قسمت مقدماتی و نهایی برگزار خواهد شد.در بخش نخست که در ۸ شهر مختلف ایران برگزار می‌شود، تیم استارتاپ جاده ابریشم به همراه هیات داوران (دربردارنده کارشناسان و سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایرانی و اروپایی) طی ۱۰ روز (از ۳۰ مهر تا ۹ آبان) به هشت شهر تبریز، قزوین، تهران، اصفهان، شیراز، یزد و "مشهد" سفر می‌کنند. در هر یک از این شهرها، استارتاپ‌های حاضر در آن شهر (و شهرهای اطراف) که قبلا در برنامه ثبت نام کرده اند، فرصتی می‌یابند تا کسب‌وکار خود را به سرمایه‌گذاران و هیات داوران ایرانی و خارجی معرفی کنند و از نظرات آنان استفاده کنند. این برنامه بصورت مسابقه ارائه ها (pitch competition) برگزار خواهد شد و هر استارتاپ فرصت دارد در 4 دقیقه استارتاپ خود را ارائه نماید و همچنین 4 دقیقه زمان خواهد داشت تا به سوالات داوران پاسخ دهد. لازم به ذکر است با توجه به سبک بین المللی بودن این رویداد و حضور داوران با ملیت های مختلف ارائه ها به زبان انگلیسی خواهد بود.
 بخش دوم این نشست بین المللی در جزیره کیش با حضور (شامل سخنرانی، شبکه‌سازی و نیز رقابت نهایی برای انتخاب 3 استارتاپ برتر) است که با فاصله‌ای چند هفته‌ای از قسمت مقدماتی برگزار خواهد شد. در این بخش 10 استارتاپ برگزیده از بخش نخست درآن حضور پیدا می کنند. این تیم ها امکاناتی مانند: هزینه اقامت، بلیط رفت و برگشت برای 2 نفر و بلیط شرکت در همایش نهایی را در اختیار خواهند داشت و از میان آن ها ۳ استارتاپ برتر به انتخاب هیات داوران انتخاب می شوند.

فرصت ها
استارتاپ ها می تواند بصورت رایگان در بخش نخست ثبت نام کنند و از فرصت موجود جهت افزایش ارتباطات، گرفتن مشاوره و راهنمایی از کارآفرینان و سرمایه گذاران بین المللی و همینطور محک زدن امکان ورود به بازارهای بین المللی برای جذب سرمایه گذار برای استارتاپ خود استفاده نمایند.

10 استارتاپ برگزیده از بخش نخست، امکان حضور رایگان (هزینه اقامت، بلیط رفت و برگشت، بلیط رویداد برای 2 نفر) در رویداد نهایی در جزیره کیش را خواهند داشت. نهایتا در رویداد کیش، ۳ استارتاپ برتر به انتخاب هیات داوران نیز به جوایز نقدی و غیر نقدی نظیر بهره مندی از حمایت‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نیز شتاب‌دهنده ها، فرصت حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و ... دست می‌یابند.

برگزار کنندگان
رویداد استارتاپ جاده ابریشم (SilkRoad Startup) بصورن مشترک توسط همفکر(Hamfekr)، تکراسا(TechRasa)، و GNP tour و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز مرکز شتابدهی نوآوری برگزار می شود.

استارتاپ های فعال در حوزه های مختلف مرتبط با فناوری اطلاعات نظیر تجارت الکترونیک،اینترت اشیاء، هوشمندسازی، فین تک، مُد، تجهیزات همراه، هوش مصنوعی وسلامت و ... فرصت دارند تا تاریخ 16 مهر ماه 96 بصورت رایگان در این برنامه ثبت نام کنند.
نشانی ثبت نام: http://bit.ly/silkroad100
وب سایت رویداد: http://www.silkroadstartup.com
ثبت نام در فرم داوطلبان: https://goo.gl/jzzbvD

درباره نویسنده